Kulturní informační server moonprojects.cz

ČLÁNKY - VŠEOBECNÉ ČLÁNKY

Máte-li zájem o zveřejnění článků a rozhovorů na těchto stránkách napište nám na: info@moonprojects.cz

5 OTÁZEK PRO BENA SIMSE A PAULA MACA „POMALEJI HRÁT URČITĚ NEBUDE ME“

Vražedné duo tvoří Ben Sims a Paul Mac, dvě legendární jména britského tanečního undergroundu. Položili jsme jim pětici otázek, se kterými se poprali opravdu znamenitě. Tihle zábavní chlapíci vás nenechají na pochybách, že jejich vystoupení rozhodně nebude nuda.


AHOJ KILLA PRODUCTIONS!
JAK SE DAŘÍ?

Ben: Jde to skvěle, díky! Brzy mi vyjde debutové sólo album Smoke & Mirrors na labelu Drumcode, takže právě teď mám opravdu velkou honičku kolem toho všeho.

Paul: Všechno super! Zrovna jsem naplno zaměstnaný prací ve studiu na projektu nového alba a různými dalšími menšími záležitostmi, ale postupuje to dobře.

CO MUSÍ PODLE VAŠEHO NÁZORU V SOBĚ MÍT TRACK, ABY SE O NĚM DALO ŘÍCT ŽE JE SKUTEČNĚ "VRAŽEDNÝ" (KILLA)?

Ben & Paul: Musí mít funkový rytmus, nesmí chybět pořádný basový groove a každopádně musí být trošku drzý, vlastně celý náš projekt má příchuť divoké párty!

Paul: Pro mě je to třeba dosud nevydaný edit skladby Streetplayer. Jako většinu věcí, i tohle jsme udělali prostě jen tak pro zábavu, ale zdá se, že se mezi partypeople stal skutečně oblíbeným.

JAKÉ VYBAVENÍ OBECNĚ POUŽÍVÁTE PRO SVÉ DJ COMBO SETY?

Ben: Používám vinyl a CD, občas Serato, ale vždy gramofony Technics 1200 MK5G, CD playery Pioneer a mix Pioneer DJM800/900.

Paul: Já pracuji s Abletonem a v základu vždy s kontrolerem UC-33.

JAKOU RYCHLOST BPM (ÚDERY ZA MINUTU) PŘEDPOKLÁDÁTE PRO SVÉ VYSTOUPENÍ NA APOKALYPSE?

Ben & Paul: Obvykle hrajeme mezi 132 až 138 BPM, záleží to hlavně na tom, co se dělo před námi. Zřejmě nejinak tomu bude i na Apokalypse. Pomaleji hrát určitě nebudeme. Nebo byste raději o něco více? Uvidíme, nebojte, to na Vás poznáme!

UŽ JSTE NĚKDY ZVAŽOVALI ROZŠÍŘENÍ KILLA PRODUCTION O DALŠÍHO ČLENA? JAKÝMI PROVĚRKAMI BY musel projít, aby se stal dalším vrahounem?

Ben & Paul: Zajímavý nápad. Základním klíčem je znalost hudby, další věc je nebrat všechno příliš vážně. Vlastně by mohlo být zábavné přijmout do našeho týmu třeba MC a taková tanečnice nahoře bez by taky mohla být fajn! Ještě se pečlivě rozmyslíme a třeba časem?


Ptal se : NOIS
Video : ZDE
moonprojects.cz | © 2007 RPDESIGN