Kulturní informační server moonprojects.cz

FILMOVÝ SVĚT - FILMOVÉ NOVINKY

HLÍDAČ Č.47

HLÍDAČ Č.47

Láska umí bolet asi tak by se dal jednou větou charakterizovat milostný příběh o lásce, vášni, smrti a trestu, který vypráví nový český film Hlídač č. 47. Distribuční film vznikl na motivy románu Josefa Kopty. Scénář k filmu Hlídač č. 47 je poslední autorská práce známého scenáristy Eduarda Vernera, který zemřel v roce 2003.

Eduard Verner ve svém textu vyzdvihl téma bolestného údělu člověka, který, ovlivněn a poznamenán hrůznými válečnými zážitky, doufá, že ve svém dalším životě najde díky lásce, přátelství, práci a rodinnému štěstí ztracenou rovnováhu.Hlavní hrdina příběhu Josef Douša je železniční hlídač, který jednoho dne zachrání mladého muže před skokem pod vlak.

Zachráněný muž se ovšem po incidentu zamiluje do Doušovy manželky. K tomu všemu ztrácí hlídač Douša načas sluch. Ačkoliv se mu sluch za určitý čas vrátí, předstírá Douša i nadále svoji hluchotu, aby zjistil, co si o něm, i o tušeném vztahu jeho ženy k Ferdovi, lidé říkají za jeho zády. Hluchý víc slyší, ovšem pravda je nebezpečná zbraň…

moonprojects.cz | © 2007 RPDESIGN