Kulturní informační server moonprojects.cz

ČLÁNKY - TECHNOMASTERS

Máte-li zájem o zveřejnění článků a rozhovorů na těchto stránkách napište nám na: info@moonprojects.cz

TECHNOMASTERS - MARCO CAROLA

Biografie:
Narodil se 7. února 1975 v Neapoli, avšak od roku 2001 žije v Londýně. Už ve svých třinácti letech pokukoval po bicích automatech, a když se mu jich pár dostalo pod ruce, bylo skoro rozhodnuto - elektronický zvuk ho doslova uchvátil.
V 90. letech však nastal radikální zlom; italská scéna zažívala obrovský boom house music a středem pozornosti se stali djs hrající z gramofonů. Marco nechtěl zůstat v pozadí, ale chtěl na klubovém dění podílet aktivně a tak vyměnil drum mašinky za velmi skromný djský set a začal pilně trénovat.
V té době se také seznámil s pány Gaetano Parisiem a Davidem Squillace. Všichni tři se shodli na tom, že v italských klubech něco chybí - techno. Nechtěli však hrát klasické tvrdé temné birminghamské techno, ale hledali něco nového...Spojením zrychlených houseových bassových linek, perkusí, svištících hitek a smyčkovaných samplů položili základ tzv. Neapol soundu. Marco si kvůli této vizi založil nahrávací studio, kde svou pílí a citem pro zvukovou mixáž odstartoval svou hvězdnou kariéru jednoho z nejlepších producentů planety. Prozatím vydával své nahrávky na menších labelech, i když pár věcí vyšlo i pod křídly samotného Surgeona.
V roce 1996 zakládá svůj vlastní label Design Music -první italský zaměřený pouze na techno, čímž si tak trochu splnil svůj sen.
I to mu však bylo málo, a proto spojil své síly se združením Gadgets mastermind a Corradem Izzo a společně dali vzniknout dalším dvěma značkám Zenit a Question spadajících pod ELP.
Především  label Zenit je znám djům vyznávajícím svižné groovy techno, a pokud ze svého kufru vytáhnou desku se zetkem na obalu, můžou si být jisti, že nesáhli vedle... V  roce 2001 zde Marco vydal i své album Open System, které sklidilo velký úspěch u kritiky i posluchačů a v mnoha zemích se stalo albem roku.
V současné době kombinuje svůj Neapol sound s prvky minimalu a elektra. Jak se mu tato koláž daří, můžete posoudit na letošním ročníku Hradhouse, kde vystoupí jako jedna z hlavních hvězd festivalu...

Set hraný na tři gramofony z roku 2001 si můžete stáhnout ZDE

Novějsí nahrávku z roku 2006 potom ZDE
moonprojects.cz | © 2007 RPDESIGN