Kulturní informační server moonprojects.cz

ČLÁNKY - TECHNOMASTERS

Máte-li zájem o zveřejnění článků a rozhovorů na těchto stránkách napište nám na: info@moonprojects.cz

TECHNOMASTERS - SURGEON

Zvuk:
Temná uzká tovární chodba prosvětlená jen pruhy světla pronikajícími mezi ventilačními šachtami z nichž cosi odkapává...Celkovou depresivní atmosféru dokreslují ještě podivné  zvuky u nichž se jen těžko dopátráme jejich původu...
Trochu strašidelný úvod? Přesně tak však působí i zvukové koláže jednoho z nejuznávanějších světových producentů Anthonyho Childa známějšího spíše pod přezdívkou Surgeon - chirurg.
Při svých vystoupeních však používá i materiál jiných producentů, čímž trochu odlehčí celkové pojetí svých hudebních vizí...naštěstí

Biografie:
Anthony Child se narodil v roce 1971 ve střední Anglii. Již v mládí projevoval zájem o "hudbu", ale bylo jasné, že od něj nic tradičního čekat nemůžeme... Tonymu spíš učaroval zvuk jako takový a snažil se najít způsob jakým zakomponovat do skladeb ruchy a tzv. " protivné zvuky", než  aby  se zaměřil na nějaké melodické motivy.
Aby mohl své hudební vize převést do reality pořízuje si v polovině osmdesátých let to základní, jednoduché domácí studio - pár mašinek a mixpult.  Nicméně zvuk z tohoto období se velmi liší od toho, co od něj můžeme slyšet dnes; jednalo se o směs noise a poněkud šílené experimentální elektroniky.
V roce 1989 však nastal zlom - Anthony nastoupil do školy audio / vizuálního designu v Birminghamu. Toto město, samo o sobě prípomínající svými továrnámi jeden velký stroj, na něj velmi zapůsobilo. Lépe řečeno zapůsobil jeden fakt, kdy na první pohled působící neskutečný chaos má svůj vlastní přísný řád, jež se dá pochopit až po hlubším zkoumání. Snažil se tedy tyto pocity zakomponovat do své hudby - své industrální zvukové orgie podložil velmi pevným beatem...
V této době začal též koketovat s djingem a po pilném tréninku se stává rezidentem klubu House of God. Díky této rezidentuře si ho všiml label Downwards, kde vycházejí první vinyly made by Surgeon. Následují další nabídky od vydavatelství jako jsou Soma, Tresor, Ideal Traxx a dalších...
V roce 1997 zakláda svůj vlastní label Dynamic Tension a poté i Counterbalance; oba velmi uznávané jak mezi djs tak i mezi odbornou kritikou.
Surgeon je taktéž jednou polovinou dua British Murder Boys, jež tvoří spolu s Carlem O`Connorem aka Regisem, o němž si více povíme v něktrém z dalších dílu Technomasters.
V současné době využívá pro svá vystoupení notebook se softwarem Ableton Live!, čímž přiblížil djing poněkud více živému hraní, liveactu.

Set z roku 2003 z klubu Chemistry si můžete stáhnout ZDE a ZDE

Novější záznam potom přímo z oficiálního webu ZDE
moonprojects.cz | © 2007 RPDESIGN