Kulturní informační server moonprojects.cz

NOVINKY

XINDL X PŘICHÁZÍ S LETNÍM HITEM CASIO, CHYSTÁ KLIP A PŘIPRAVUJE MATERIÁL NA DALŠÍ DESKU.

Mám rozehrát svoje Casio? Asi jo! To je refrén nejnovějšího singlu Xindla X z poslední desky Lá$ka. Lyric video hledejte ZDE  .

Na ní je však v jiné verzi, než ve kterých ji Xindl X připravil pro hraní v rádiích. Původně totiž byla psaná pro představování členů kapely při koncertech a nikdo na začátku netušil, že bude jednou z nejoblíbenějších. Xindl X k ní dodává: „Píseň Casio je parodie všech těch mačistických rapperských textů, kde rappeři s oblibou opěvují sami sebe, jací jsou borci, jak "mají fejm" a jak "jedou bomby". V našem songu jsme to záměrně přetáhli do extrému. S ohledem na to, jak jsou naše singly oblíbené u dětí, připravili jsme pro rádia jemnější verzi, ve které neopěvujeme své schopnosti postelové, ale své schopnosti taneční. Věřím, že ale i tak ta parodie z toho nezmizela a písnička si udržela svůj vtip.“

Premiéra klipu Casio by měla být v průběhu prázdnin. Xindl X ho připravuje spolu s režisérem Jaroslavem Fuitem autorem klipů k Lásce v housce, DigiHrachu a Štědrému večeru. „Casio klip by měl začínat tam, kde video ke Štědrému večeru končilo. Má podtitul Ježíšek vrací úder. Věřím, že kdo má rád černý humor, si v něm přijde na své.“ dodává Xindl X.
 
Xindl X kromě letního hraní (Colours of Ostrava, Festival Okoř, festival Benátská noc nebo Rock for People, kde vystoupí spolu se čtrnáctičlennou dechovou sekcí Orchestru Karla Vlacha a dalších) připravuje materiál na další desku.
moonprojects.cz | © 2007 RPDESIGN